Zostań naszym wolontariuszem

Zostań naszym Wolontariuszem
Wiemy, że działamy w dziedzinie trudnej, którą nie każdy chce się zajmować. Jednak są osoby, które mają na sercu działania właśnie z naszej sfery, podejmują kroki, by móc wykonywać zawód zorientowany na pomaganie drugiemu człowiekowi. Tak właśnie jest w przypadku m.in.: psychologów, pedagogów, lekarzy, pielęgniarek. Są też osoby, które w trakcie swojego życia doszły do wniosku, że chcą się zaangażować w taką pomoc. Podejmują dodatkową edukację, aby móc zostać terapeutą i pomagać w walce z uzależnieniem. Jeśli jesteś w trakcie kształcenia w tym kierunku, być może będziesz chciała lub chciał podjąć u nas wolontariat i zdobywać doświadczenie w pracy terapeutycznej pod okiem doświadczonych terapeutów.
Jednak nie każdy jest w stanie pracować jako terapeuta czy np.: mediator. Pomimo zdawania sobie sprawy z wagi problemu i potrzeb, niektóre osoby nie są w stanie pomagać w bezpośrednim kontakcie z pacjentem czy osobą pokrzywdzoną. Czy to znaczy, że nie ma dla nich miejsca u nas? Otóż nie! Jest cała masa zadań i rzeczy, w których możesz nam pomóc! Czasem są to zadania dotyczące prac biurowych, czasem poszukiwania sponsorów, czasem pomocy w porządkowaniu lub remontowaniu obiektów, pomocy przy stoiskach promujących trzeźwość i zdrowy styl życia, mogą to być działania, w których wykorzystacie swoje talenty i pasje!
Chodź! Pomagaj z nami!