Pomoc Doradcy Finansowego

Doradztwo finansowe


Żyjemy w czasach, w których wszystko wydaje się być na wyciągnięcie ręki. A nawet jeśli nie mamy środków na kuszące w reklamach sprzęty czy okazje, to długa jest oferta przedsiębiorców oferujących szybkie i łatwe pożyczki. Czasem jednak to nie chęć nabycia atrakcyjnych produktów prowadzi do kłopotów finansowych. Zdarza się, że uzależniony partner, partnerka, rodzic czy dziecko, wciąga siebie i nas w tarapaty. A co jeśli my sami jesteśmy sprawcami takiej sytuacji? Obecnie podjęliśmy leczenie, chcemy wyjść na prostą i okazuje się, że nasze zadłużenie nas przerasta…
Jeśli opisane sytuacje znasz ze swojego doświadczenia, to nie musisz się załamywać! Fundacja w ramach swojej statutowej działalności, pomaga osobom mającym kłopoty finansowe będące konsekwencją uzależnienia lub innych zdarzeń losowych.


Zakres świadczonej pomocy


Świadczona pomoc polega na wspólnej z zainteresowanym analizie sytuacji, uświadomieniu przyczyn kłopotów i możliwych konsekwencji oraz ułożeniu planu wychodzenia z kryzysu. W trakcie rozmowy zastanawiamy się jak postępować z bankami i firmami pożyczkowymi które żądają zwrotu pożyczki, pomagamy przygotować pisma do instytucji jeżeli jest taka potrzeba, pomagamy organizować finansowanie w celu spłaty zaległości.


Kontakt z doradcami


Jesteśmy do dyspozycji w Bielsku – Białej na ul. Mostowej praktycznie w każdą środę.
Warto umówić się telefonicznie 33 822 79 83.
Doradcy pomagający ogarnąć kłopoty finansowe to Ewa Lankosz (668 330 462) i Witold Wójcicki

 

Pomoc Prawna

Pomoc prawna
Od początku roku 2016 na terenie całej Polski zaczął działać system darmowej pomocy prawnej. Jest to rezultat wejścia w życie ustawy przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Dzięki współpracy rządu, samorządów i organizacji pozarządowych system gwarantuje bezpłatny dostęp do darmowych porad prawnych na poziomie lokalnym i zniweluje zbyt często występującą w naszym kraju barierę finansową do korzystania z profesjonalnej usługi prawnej.


Prowadzone przez fundację punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Bielsku-Białej są kilkoma na mapie ponad 1500 miejsc w kraju. W nich nieodpłatnie jest świadczona pomoc prawna przez adwokatów, radców prawnych, a także doradców podatkowych i absolwentów prawa legitymujących się odpowiednim doświadczeniem (w punktach pomocy prowadzonych przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego).


Zapraszamy do korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej udzielanej w ramach zadania publicznego.

Bezpłatna pomoc przysługuje:
- osobom do 26 roku życia,
- osobom powyżej 65 roku życia,
- beneficjentom MOPS,
- kombatantom wojennym,
- poszkodowanym wskutek klęski żywiołowej,
- osobom posiadającym kartę Duża Rodzinka.

 

 

Pomoc Osobom w Konflikcie

Osoby w konflikcie


Konflikty, spory, sądzenie się… chyba nie ma osoby, która nie doświadcza stresu w tych sytuacjach. Co więcej, problemy związane z konfliktem rzutują na nasze ogólne samopoczucie, zdrowie, relacje z naszymi bliskimi. Niestety, nie zawsze unikniecie konfliktu jest możliwe, a emocje mu towarzyszące nie pozwalają na znalezienie wspólnej drogi porozumienia. Wtedy warto zwrócić się do osób, które, będąc bezstronne, pomogą podjąć komunikację na nowo i na nowych, pełnych szacunku zasadach. Mowa tu o mediacjach, które polegają na spotkaniu na neutralnym gruncie i rozmowie przeprowadzanej przy udziale i pomocy bezstronnego mediatora. Mediacje pozwalają na pozasądowe rozwiązywanie sporów.


Jeśli czujesz, że sytuacja konfliktowa, w której się znalazłeś lub znalazłaś jest nie do rozwiązania, a wszelkie dotychczasowe sposoby zawiodły, skontaktuj się z naszym Ośrodkiem Mediacji Błękitnego Krzyża. Zajmujemy się mediacjami głównie rodzinnymi (choć nie tylko). Bardzo często w sytuacjach okołorozwodowych, gdy pojawiają się trudności z umożliwianiem kontaktu dziecka z jednym z rodziców, potrzebna jest pomoc w unormowaniu kontaktów, tak aby dziecko miało dobry kontakt z obojgiem rodziców. Dziecko ma do tego prawo, jednak czasem dorośli wydają się o tym zapominać. Naszym celem jest pomóc w uregulowaniu tej sytuacji i towarzyszenie w sformułowaniu wspólnego planu wychowawczego. Przyświeca nam myśl, iż bez względu na okoliczności w jakich znaleźli się rodzice, dziecko jest zarówno mamy jak i taty.


Zapraszamy do kontaktu z Ośrodkiem Mediacji w Jaworzu (zakładka Ośrodek Mediacji).

Dorosłe Dzieci Alkoholików

Dorosłe Dzieci Alkoholików


Jeśli dorastałeś lub dorastałaś w domu, w którym był obecny problem alkoholowy czy inne uzależnienie lub dysfunkcja, to może się zdarzyć, że w swoim dorosłym życiu napotykasz na rozmaite trudności w życiu osobistym i w relacjach z innymi. Mogą one wynikać z faktu, iż dorastałeś lub dorastałaś w bardzo ciężkich dla dziecka warunkach. Te trudności mogą dotyczyć nawiązywania relacji i trwania w nich, radzenia sobie z emocjami, przeprowadzania działań. Bardzo często tak się dzieje, gdyż sytuacje na jakie byłaś lub byłeś narażony w dzieciństwie wymagały od Ciebie zachowania, które wtedy Cię chroniło. Jednak w życiu dorosłym okazuje się, że tamta postawa nie pomaga w relacjach i życiu, a wręcz przeciwnie - powoduje problemy, a nawet uniemożliwia funkcjonowanie w dorosłym życiu, w relacjach z innym, zwłaszcza w związkach.


Jeśli często masz poczucie, że jesteś odludkiem, surowym sędzią dla samego siebie, nie potrafisz niczego doprowadzić do końca, odcinasz się od swoich uczuć, nie potrafisz przeżywać radości, Twoje poczucie własnej wartości jest niskie i szukasz jego potwierdzenia w oczach innych ludzi, a także czujesz się nadmierną odpowiedzialność za wszystko i wszystkich, to być może zmagasz się z syndromem DDA. A być może masz uczucie, że ciągle jesteś dzieckiem, że za nic nie odpowiadasz i na nic nie masz wpływu? Tak czy inaczej przeżycia z dzieciństwa utrudniają, jeśli nie umożliwiają zwykłe funkcjonowanie.


Jeżeli chcesz zmienić swoje życie, uwolnić się od cienia trudnych przeżyć - zgłoś się do któregoś z naszych ośrodków w Bielsku-Białej, Żywcu, Czechowicach-Dziedzicach, by porozmawiać ze specjalistą i uzyskać pomoc. Pozwól sobie pomóc!