27.04.2020; Polecamy książkę: Terapia dla DDA oczami grupy wsparcia

W marcu 2020 została wydana pierwsza książka napisana wspólnie przez uczestniczki terapii grupowej dla Dorosłych Dzieci Alkoholików. Jest to zapis rozmowy kobiet, które kilka lat temu zdecydowały się podjąć terapię w Miejskim Ośrodku Terapii Uzależnień w Bielsku-Białej przy ul. Mostowej 1.
Autorki opisują w niej swoje obawy przed terapią i okoliczności, które wpłynęły na decyzję. Wracają do swoich przeżyć z dzieciństwa, wczesnej młodości i mówią o tym, jak obecnie myślą o sobie, o bliskich i o relacjach.
Każda z uczestniczek pamięta doskonale moment zmiany w swoim życiu dzięki terapii oraz widzi jak bardzo ta zmiana wpłynęła ona na jakość życia. Nie chciały, by ich uwalniające doświadczenie pozostało znane niewielu. Dlatego zdecydowały się podzielić swoimi historiami z innymi. Tym samym dodać otuchy i zachęcić do skorzystania z możliwości pracy nad sobą.

Książka jest dostępna w księgarniach internetowych.

O książce powiedzieli:

Wraz z tą książką pięć kobiet zaprasza Cię do swojego świata; świata dorosłego dziecka alkoholika. Choć jest to świat, w którym dominują niszczące emocje, książka pokaże Ci, że nie jesteś w nim sama, a kobiety przez swoje historie mogą być dla Ciebie inspiracją i pokazać, jak i gdzie kroczyć, by ten własny świat ulepszyć. Zapraszam Cię do zapoznania się z historiami z wnętrza grupy wsparcia DDA. Być może i Ty odnajdziesz tu siebie i pomoc, której szukasz.
Jakub B. Bączek
Trener mentalny #1 w Polsce


Czytanie tej książki jest jak przysłuchiwanie się intymnej i odważnej rozmowie między kobietami z różnych światów, a jednak niezwykle bliskimi sobie wspólnotą doświadczeń. Rozmowie dotyczącej kluczowych momentów i zmian, zarówno w terapii, jak i w życiu. Szczerej i bardzo poruszającej. Idealna książka dla wszystkich, którzy „chcieliby, ale boją się” uczestniczyć w grupie terapeutycznej. Znajdziecie tu wiele odpowiedzi na swoje wątpliwości. Z serca polecam!
Ewa Wróbel – psycholog, psychoterapeuta
https://wrobelewa.pl

Książka jest dostępna na stronie wydawnictwa w księgarniach internetowych.

DDA okladka