11.01.2021; Błękitny Krzyż w 2021

Wraz z nowym rokiem ruszamy z kontynuacją naszych działań i projektów poza naszą sztandarową działalnością związaną z prowadzeniem ośrodków terapeutycznych w Bielsku-Białej, Żywcu, Czechowicach-Dziedzicach i w Pszczynie. Tradycyjnie jest to program opieki terapeutycznej dla osób uzależnionych od czynności oraz ich bliskich. Wszystkie nasze ośrodki realizują ten grant, więc warto korzystać z pomocy, jeśli jest taka potrzeba. Dodatkowo, jest możliwość pomocy stacjonarnej osobom z uzależnieniem od czynności. Czyli od hazardu (maszyny, gry losowe, zdrapki, zakłady bukmacherskie), gier komputerowych, internetu, pracy, seksu czy innych czynności (np. ćwiczeń fizycznych, zbieractwa, kompulsywnego jedzenia, zakupów).

Oprócz tego kontynuujemy prowadzenie Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego dla mieszkańców Bielska-Białej i powiatu bielskiego. W nich można skorzystać również z mediacji - pozasądowego rozwiązywania sporów. Punkty znajdują się w Bielsku-Białej przy ul. Mickiewicza 30A, ul. Lompy 7, ul. Lipnickiej 36 oraz na pl. Opatrzności Bożej 18. Umawianie wizyt pod nr tel. 33 497 15 72. Aby skorzystać z pomocy świadczonej dla mieszkańców powiatu bielskiego w Punktach w Szczyrku, Wilkowicach, Buczkowicach i Czechowicach-Dziedzicach należy umówić się pod nr tel. 33 813 69 22.
Czekamy na decyzję z gmin odnośnie dofinansowań Wyjazdowych Sesji Terapeutycznych. O tym i o pozostałych projektach będziemy informować na bieżąco.