09.04.2021; WAŻNE! Poradnie dla Dzieci i Młodzieży

Z przyjemnością informujemy, że od 1. kwietnia 2021 roku Śląska Fundacja Błękitny Krzyż otwarła Poradnie Psychologiczne dla Dzieci i Młodzieży. Poradnie znajdują się w Pszczynie, Żywcu i Buczkowicach. Pomoc w ośrodkach jest świadczona w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ).
Rejestracja (w związku z obostrzeniami wyłącznie telefoniczna) w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku. Oferta kierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 0-18 lat oraz dla osób nadal uczących się.
Zadania poradni to wsparcie psychologiczne, pedagogiczne i psychoterapeutyczne. W poradniach można uzyskać pomoc w związku z doświadczaniem przez dzieci i młodzież:
• lęków,
• zmian nastroju,
• zachowań autodestrukcyjnych (agresja przeciwko sobie),
• trudności w przeżywaniu emocji,
• zaburzeń zachowania,
• obniżonego nastroju.


Dla rodziców: konsultacje.
Poradnia Dzieci i Młodzieży w Pszczynie
ul. Paderewskiego 3
tel. 515 804 156
Poradnia Dzieci i Młodzieży w Żywcu
al. Legionów 1
tel. 510 243 707
Poradnia Dzieci i Młodzieży w Buczkowicach
ul. Wczasowa 1062
tel. 510 243 619